מדרסים לחיילים

אחת האוכלוסיות המצויות בדרגת קושי פיסי ונפשי מהגבוהים ביותר הינם החיילים ובייחוד החיילים בשירות הקרבי. הם נדרשים למאמץ פיסי מוגבר למשך שעות רבות, לעיתים ללא שינה ועמידה ממושכת.
ללא כל ספק, השירות הצבאי מייצר אתגרים ליכולות הגופניות ומביא את הגוף למצבי קצה. שעות של אימונים, פעילות גופנית וסיבולת מייצרים בדרך כלל עייפות רבה, עומסים ולחצים על כף הרגל וכאבים שונים באזורים רבים בכף. לעיתים רבות הנזקים מצטברים ואנו נראה פגיעות ונזקים לאחר תקופה מסיומת.


נעלי הצבא עשויות אולי להגן על הרגל מפציעה פיסית אך הן אינן נעליים בעלות תמיכה אורתופדית והן אינן נותנות תמיכה ראויה לכף הרגל בכל הפעילויות, האימונים ושעות העמידה הממושכות. העייפות הרבה והפעילות המאסיבית חושפים את החיילים למצבי לחץ וכל אלו משפיעים השפעה נכרת על הגוף ככלל ועל כפות הרגליים בפרט.
עומסים אלו על כפות הרגליים עלולים ליצור בתורם כאבי ברכיים, נקעים ופגיעות קרסול, שברי מאמץ, וכאבי גב, אם לא פציעות גב. מצבים גופניים אלו עשויים להגיע להחמרה ולהפוך לנזקים קבועים וכרוניים ולהישאר גם לאחר השירות.


פתרון אפשרי ומקובל ביותר הינו מדרסים מותאמים אישית לכפות הרגליים, המוכנסים לתוך הנעל הצבאית. המדרס המותאם אישית הינו אביזר אורתופדי, הבא לסייע לשיפור היציבה, למניעה של נזקים לכף הרגל ולהפחתת כאבים עד להעלמתם.
המדרס מסייע על ידי פיזור העומס על פני כל הכף, הענקת תמיכה מאוזנת ונכונה, שיפור זרימת הדם באזור, שיפור היציבה ובלימת זעזועים ועוד.


המדרס משפר את היציבה הן בעמידה והן בתנועה, משפר את הביצועים ומסייע בהקלה על תחושת עייפות וכאב בכף הרגל, בברכיים ובגב. מדרסים מותאמים אישית עשויים להקל על החייל הקרבי ולעזור לו לבצע את תפקידו ביתר קלות, פשטות ונעימות. מגיע לו