סוכרת


סוכרת - המגיפה העולמית שמסכנת את כולם!
מחלת הסוכרת המחרבת את הגוף הופכת לנפוצה יותר ויותר בכל העולם, וכבר הוכרזה על ידי ארגון הבריאות העולמי כמגפה של המאה ה-21. מיליוני החולים מנהלים מאבק מתמשך לאיזון רמת הסוכר ואורח החיים. בעולם עומד מספר חולי הסוכרת על כ-190 מיליון איש, ובישראל ישנם קרוב למיליון חולי סוכרת - מספר עצום יחסית לגודל האוכלוסיה. 21.6% מקרב גילאי 65-74 סובלים מהמחלה. מפחיד!
 
מה גורם לסוכרת ומהם סוגי המחלה?
השמנה, גיל, נטייה גנטית וחוסר פעילות גופנית הם הגורמים למחלת הסוכרת, שעל אף שמה המתוק עושה שמות בגוף החולה. התחמקות מהתמודדות עם המחלה וטיפול לא נכון עלולים להוביל לסיבוכים בכליות, לפגיעה בכלי דם במוח, להיצרות כלי דם, להתקפי לב, לעיוורון, לכיבים ובמקרה הגרוע אף לקטיעת רגלים.שכיחותה של סוכרת מבוגרים בקרב צעירים, בוגרים ואף ילדים הולכת ועולה, מספר החולים בה בישראל עומד על 400 אלף איש.
ההסבר לכך נעוץ באורח החיים והתזונה העכשוויים. אנשים מכל הגילאים יושבים שעות ארוכות מול המחשב ומול מכשיר הטלוויזיה, אוכלים ושותים מזונות לא בריאים ועתירי סוכר.
סוכרת סוג 1 - "סוכרת נעורים", מאופיינת בהרס תאים המייצרים אינסולין בלבלב, המונע הפרשת אינסולין לתאים. לצורך איזון הסוכר בדם (גלוקוז) נוטלים אינסולין באמצעות מזרק או משאף.
סוכרת סוג 2 - נקראת גם "סוכרת מבוגרים" ואיננה קשורה לייצור אינסולין. במקרה זה יכולת הגוף להשתמש בסוכר נפגמת. רוב החולים בסוכרת חולים בסוכרת מסוג זה.
סוכרת סוג 3 - "סוכרת היריון". מחלה המתפתחת בזמן היריון ובמרבית המקרים חולפת לאחר הלידה.

ללכת עם סוכרת - זה כואב וזה מסוכן!
למרות הטיפול העכשווי היעיל באמצעות אינסולין, למחלה השלכות רבות כתוצאה מהעליות והירידות החדות ברמת הסוכר בדם. שינויים ברמת הסוכר בדם מביאים לפגיעה בכלי הדם, העלולה להוביל לירידה בראייה ואף לעיוורון; פגיעה בפקעיות, כלי הדם הזעירים בכליות, הנחסמים ועלולים להידרדר עד כדי צורך בדיאליזה או בהשתלת כליה; לפגיעה בעצבים הגורמת לחוסר רגישות בכף הרגל (תחושת 'נמלול' ו'הירדמות'), לשטף דם תת עורי, לזיהום עמוק בכף הרגל ובעצם, לעיוות כף הרגל, לכיבים ואף לקטיעת גפיים.
חולים סוכרתיים מאבדים לפעמים תחושה בגפיים, ופצעיהם לא נרפאים במהירות בשל קשיים באספקת דם לאזור הפצע. אפילו פצע לחץ קל יכול להסתבך ולהוביל לנמק ולקטיעה. מספר קטיעות הגפיים בישראל בעקבות סוכרת עומד על 1,400 מקרים בשנה, נתון גבוה מאוד ומעורר דאגה. חיוני שחולים בסוכרת הנפוצה ביותר, סוכרת סוג 2, יערכו בדיקות רפואיות סדירות לגפיים. על החולים לבדוק את כפות הרגליים באופן קבוע, למרוח את המשחות הייעודיות, להיעזר בגרביים המיוחדות וכמובן במדרסים האורטופדיים ובנעליים האורטופדיות בהתאמה אישית. המדרסים מונעים את התפשטות הכיב, ומסייעים להחלמתו.


בדיקה ממוחשבת לפיזור לחצים יכולה למנוע כאבים ובעיות
בדיקת פילוג לחצים הנעשית במעבדה מקצועית יכולה לסייע לחולי סוכרת במניעת המקרים האלו. המומחים של FEET ממליצים לחולי סוכרת לעורך בדיקת פיזור לחצים תקופתית במטרה למנוע את פצע הלחץ הראשוני. הבדיקה נעשית תוך כדי תנועה ומזהה את אזורי הלחץ המוגבר בכף הרגל. בדיקה סטטית תתקשה לזהות את הבעיות השונות. בזמן תנועה צצים שינויים ביו-מכניים, וקל יותר לאתר ולטפל בבעיות הגורמות לכאבים או יוצרות פצעים. הבדיקה נעשית במאמץ, ומטרתה למנוע פציעות, וכך להימנע מהסיבוכים שפצע קל גורם. הבדיקה מזהה את האיזורים בכף הרגל שעליהם מופעל לחץ גדול מהרגיל, על מנת להתאים בהמשך מדרסים ונעליים בצורה הטובה ביותר. במקרים מיוחדים מומלץ אף ליצור נעל בהתאמה אישית העונה במדויק על הצרכים הגופניים המיוחדים.

לתיאום תור לבדיקה הממוחשבת לפיזור לחצים (ללא תשלום) - נא השאירו פרטיכם באתר
תזונה נכונה וטיפול נכון משפרים את מצבם של חולי סוכרת
על כל אדם לערוך בדיקות דם, ולגלות אחריות בגילוי ומניעת המחלה הקשה. המגפה החדשה אינה מחויבת המציאות. שינוי סגנון חיים, תזונה נכונה וטיפול ומעקב צמודים הם הדרך הנכונה לרוצים להימנע מסוכרת ולסובלים ממנה. הקניית הרגלי אכילה נכונים, שינוי הרגלים מזיקים והרחבת אופקים בנושאי תזונה יכולים להפחית את הכאב בטווח הארוך. לגורמים תורשתיים או סביבתיים השפעה על סיבוכים אפשריים של מחלת הסוכרת, אך טיפול נכון, תזונה נכונה ואיזון רמת הסוכר בדם יפחיתו את כמות הסיבוכים וישפרו את איכות החיים של הסוכרתיים ושל כל הסובבים אותם.

למידע נוסף על נעליים ומדרסים מיוחדים וכן אביזרים לשיפור איכות החיים עם סוכרת - נא השאירו פרטיכם באתר

האתר עוצב ע"י אנדרדוג ונבנה ע"י ויביט בניית אתרים